, evinde radyo frekans cihazlarının yeteneklerini genişletmek isteyen [Kalle Löfgren] bir Ahududu PI’yi bir RF kontrol merkezine dönüştürdü. Geçmişte ev otomasyon çalışmalarından bazılarını gördük. Medya odasında, bu projedeki gibi aynı RF kurulunu kullanan evrensel bir uzaktaki baz istasyonu inşa etti. Ana fark, bir AVR mikrodenetleyiciyle gitmeden önce ve bu sefer bir Ahududu Pi Kuruluna yükseltmesidir.

RPI, masaya çok daha fazlasını getiriyor. Özellikle, komut dosyası (çıkışı yukarıda gösterilir) ve ağ özellikleri. Radyo kurulu, SPI protokolü ile konuştuğu bir NRF24L01’dir. Ahududu PI, GPIO başlığı ile SPI cihazlarıyla konuşurken hiçbir sorunu yoktur. [Kalle], PIN modlarını yapılandırmak için biraz kurulum yapması gerekiyordu.

Bir Python betiği, klavyesini kullanarak komutları göndermesine izin verir, ancak bu da otomatikleştirilebilir. Bunu yazdığı TCP sunucusu komut dosyası ile birleştirin ve 2.4 GHz bandında çalışan herhangi bir cihazla değiştirmek veya konuşmak için geniş bir konfigürasyon yelpazesini açar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *