En iyi sinyali elde etmek için WiFi anteninizi hangi şekilde işaret etmenin hangi yolunu bilmek ister misiniz? Çoğu için bir tahmin oyunudur, ancak çoğunlukla raftaki bileşenleri kullanarak bir tarama WiFi anteninin hızlı bir şekilde oluşturulması sizi doğru yöne doğru yönlendirebilir.

Bu günlerde çoğu yerde doygunluk wifi kapsamı ile, sinyalinizi optimize etmek anlamsız bir egzersiz gibi görünebilir. Ve aslında [Shawnymel] bunu eğlenceli için pratik nedenlerden daha fazla inşa ediyor gibi görünüyor. Yine de, taranan bir Yagi-Uda anteninin kullanışlı olacağı uygulamaları görebiliriz. Yapı, basit bir Homebrew Yagi-UDA’dan ve bir ESP8266’dan belirli bir erişim noktasından (RSSI) belirli bir erişim noktasından görüntülemek için bir “WiFi ilifimi çubuğu” [Shawnymel] ile başladı. Popsicle sopa ve ataç anteninin manuel olarak hareket ettirilmesinden bıktınız, anteni tam bir yarımkürede sallamak için iki eksenli bir tarayıcı inşa etti.

Her nokta için RSSI kaydedilir ve tarama tamamlandığında, anten en güçlü noktaya geri döner. Anten’in mükemmelden daha az yönlü yönlülüğü göz önüne alındığında, [Shawnymel] kazanç için dar ışın genişliği işlem gördü – “en güçlü noktayı” biraz öznel olduğunu düşünüyoruz, ancak daha iyi bir antenle bu, saha anketleri için kullanışlı bir araç, otomatik radyo yönü olabilir. Mahallenizin RF ortamını bulmak ya da sadece haritalamak.

Yagi-Uda Antenler ve WiFi, bir WiFi keskin nişancı tüfeği ya da başka bir geri dönüşüm bin Yagi olsun, birbirlerine yabancı değildir. Tabii ki bu tarayıcı WiFi ile sınırlı değildir. Belki 2 metrelik bir grup için hafif bir Yagi taramak, yerel jambon tekrarlayıcısına kilitlemek için müthiş bir yol olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *