Birçok uygulama artık yavaş yavaş karanlık modu benimsiyor. Whatsapp gibi bazıları onunla aşk-nefret bağlantısı olsa da, diğerleri (Instagram gibi) aynı şeyi çok fazla karışıklık olmadan tanıtmak için hızlıydı. Ancak, Chrome ile işler farklıydı. Google aynı işlevi uzun bir süre önce tanıttı, ancak karanlık modu asla tamamen dahil etmedi. Chrome’un UI’sına son derece saygı duysa da, aynı şey web siteleriyle de belirtilemedi. Ancak, Chrome’un Android için istikrarlı gelişmesiyle ilgili son güncellemeyle, işler ve daha iyisi için değişti. Artık Chrome’daki web sitelerini sadece bir geçişle karartabilirsiniz.

Akılda tutulması gereken bir şey daha var. Karanlık modu çizme tekniği de benzer şekilde değiştirildi. Buna da bakılması gerekiyor. Bu, karanlık moda izin veremediğiniz sürece, Chrome’un Darken Web Siteleri işlevini gerçekten test edemezsiniz. Bununla birlikte, burada her ikisi için de gerekli talimatlar. Dahası, Chrome benzer şekilde Android’de yeni bir düet menüsünü test ediyor. Bununla ilgili daha fazla bilgi için kılavuzumuza bakın.

Chrome’un Darken Web Sitesi İşlevselliği Nasıl Test Edilir

Karanlık moda izin verme ve Chrome’un Darken Web Siteleri özelliğini test etme adımları, bayraklarla sunmanız gerekir. Deneyimsiz olanlar için, bu bayraklar her tür krom yapısında deneysel özellikleri test etmenizi sağlar. Bununla birlikte, doğada deneysel olmak, bu bayrakların herhangi birine izin verdiğinizde bazı istikrar sorunları olabilir. Olasılıklar nadir olmasına rağmen, bu olursa, bu bayrakları varsayılan durumlarına sıfırlayın.

Ayrıca, bu bayraklar yalnızca en son Chrome V80’i çalıştırıyorsanız işe yarar. Belirtilen sürüm şimdi Play Store’da sunuluyor. Dolayısıyla, tarayıcıyı henüz güncellemediyseniz, hemen yapın ve Chrome’un Darken Web Siteleri özelliğini denemek için aşağıdaki talimatlara uyun.

Takip edilecek adımlar

Android cihazınızda krom tarayıcısını açın.

Chrome yazın: // Tarayıcının Omni kutusuna bayraklar (yani adres çubuğu).

Ardından, bayraklara göz atın çubuğunda karanlığa gidin. Şimdi bu anahtar kelimeye sahip iki bayrak alacaksınız:

Web içeriği için karanlık modu zorla

Temalar ayarında web siteleri onay kutusunu koyulaştırın

Bu bayrakların adı kendisi için konuşsa da, hala tahmin edenler, bu bayrakların yaptığı şey. Birincisi hemen işleyecek ve karanlık modu tüm web malzemesine ve Chrome’un kendi kullanıcı arayüzüne uygulayacaktır. İkincisi, bu kılavuzun konusudur. Bu, Chrome’da Darken bir web sitesi geçişini getirecektir.

Varsayılan anahtar kelimeye dokunun, listeden etkinleştirilmiş seçin. Chrome artık tarayıcıyı yeniden başlatmanız için sizi bilgilendirecek. Alt menüde görünen yeniden başlatma seçimine dokunun. Bunu her iki bayrak için yapın.

Her iki bayrak da etkinleştirildikten sonra tarayıcıyı da yeniden başlattığınızda, burada yapılması gereken şey. Ayrıca, Android’deki alt çubuktaki tüm Chrome sekmelerinin tam olarak nasıl konumlandırılacağı konusundaki kılavuzumuzu inceleyin.

Darken Web Siteleri özelliğini deneyin

Artık Kara web sitelerinin Chrome tarayıcısında kullanıldığını görebilseniz de, web siteleri hakkında aynı şey belirtilemez. Ancak endişelenmeyin. Artık gerekli Chrome bayrağını etkinleştirdiğinize göre, Darken web sitesi işlevselliğini manuel olarak test edebilirsiniz, burada yapılması gereken şeydir.

Sağ üstte bulunan taşma simgesine ve ayarlara gidin.

Temeller bölümüne gidin ve temalara dokunun.

Artık sistem varsayılanının hemen altındaki Darken Web Siteleri onay kutusunu göreceksiniz. Aynı aynı şekilde karanlık seçim altında da görülebilir (üzerine dokunun ve bu özelliği göreceksiniz).

Bu, Chrome’un Darken web sitesi işlevselliğini test etmenin yanı sıra tam olarak nasıl izin verileceğine dair bu kılavuzdan. Aşağıdaki yorumlar bölümünde tam olarak aynı görüşlerinizi paylaşın.

Sonraki okuyun: Android için Gmail’de Karanlık Moda Nasıl İzin Verilir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *