ucuz modüllerin kullanılabilirliği ile, evin yanı sıra ev aletleri, ev aletleri her şeyin en yenilikçi hacklerini görmesi kolaydır. Böyle bir hackte, [Vadim], DIY yolunu gaz ısıtıcısına akü yedekleme eklemek için alır.

Mevcut sistemi, tükendiğinde değiştirilmesi gereken iki D-tipi pil üzerinde çalışır. [Vadim] Kiralanan bir yerde yaşadığını düşünerek geri dönüşümlü bir teknik yürütmek istedi. Orijinal hücreleri akü adaptörleriyle değiştirdi ve iki tel kullanan bağlantıları çıkardı. Daha sonra, tercih edilen voltajı gaz ısıtıcısına beslemek için TPS54233 regülatörü olan iki cep telefonu aküsü eklemeye devam etti. Bu, kullanılan modülün standart eBay satın alma yerine resmi bir Texas Instruments EVM olduğunu göz önünde bulundurarak büyüleyicidir.

Endişeli olan piller, TP4056’ya dayanan modüllerin kullanılması, yani 5V güç kaynağı modüllerinden beslenir. DC voltajı, bir LM1117 ile birleştirilir. Muhafaza, plastik bir gıda kabını andıran mütevazi bir kutudur ve ayrıca önyükleme yapmak için bir sigorta tutucusu ile birlikte PG9 kablosu bezleriyle donatılmıştır. Orijinal bir resim petrorası için bir göz atın ve ayrıca yapımın detayları.

Bu, fırfırlar olmadan bir sorunu çözmek için sunulan parçaları kullanan bir işin olağanüstü bir örneği. DIY Balık Besleyici, pratik stilli bir işin bir örneğidir ve aynı zamanda DIY’nin muhteşem bir örneğidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *