adil bir uyarı ile çalışmak için koyun: [Justin Atkin] ‘nin plazma, füsörlerin ve magnetronların nasıl yapıldığına dair video biraz uzundur. Ancak izlemeye değer çünkü plazma ile bir dizi deney için bir temel koyuyor, bu da çok eğlenceli olacak gibi görünüyor.

Plazma fiziğinde iyi bir primerden sonra, [Justin], ticaretin temel araçları hakkında bazı ayrıntılara girer: Yüksek voltaj ve yüksek vakum. Birkaç hurda mikrodalga fırın transformatörü, bir köprü doğrultucu ve bir kapasitör, 2000 volt DC çıkışı gereklidir. İşlenebilir bir kurulum, ancak [rastgele kralı] tarafından popüler olan son derece zararlı “Scariak” autotransformer ile ilgili olarak sorunlaşacağız. 20 amper bir variacın 100 dolara sahip olabileceği konusunda rahatsız edici bir ölüm suyu ve hat akımını riske atmak aptalca görünüyor.

Tabii ki, iyi bir vakum pompası da gerekli olacaktır; Muhtemelen kendi sprengele vakum pompanızı oluşturarak tasarruf edebileceğiniz para elektrikli bütçeye doğru yapılabilir. Vakum odaları düşük maliyetli dedir – toprak jantları olan mason kavanozlar ve bujiler gibi aksesuarlar için delinmiş delikler. Bir odaya monte edilmiş mıknatıslar, mikrodalga üretmek için gereken rezonansal boşluklar olmadan, ilkel bir manyetron oluşturdu. Başka bir deney, titanyum nitrürün buhar birikmesini denedi.

Hepsi çok şaşırtıcı şeyler ve daha fazla ayrıntı ve sonuç için sabırsızlanıyoruz. Bekliyoruz, küçük plazma hoparlörlerinden büyük plazma tüplerine kadar olan plazma projelerinin tonlarını kontrol etmekten tamamen özgür hissediyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *