gerçek bir termal görüntüleme kamerası, ılık bir ekipman rafından çıkan fotoğraf çekmek veya sadece en tehlikeli hayvanı kovalayın, [Arnie], Orta Amerika’nın ormanları, termal görüntüleme kamerası arkadaşın. Bu gadget’lar normalde birkaç bin doları gider, ancak MU termal kameranın arkasındaki ekip, maliyeti yaklaşık 300 $ ‘a kadar başardı.

MU termal kameranın arkasındaki temel konsept, bir kızılötesi termopile – temel olarak, bir kızılötesi kamera – akıllıca bir telefonun kamerasının video beslemesinin üstüne çıktı. Bu, daha önce gördüğümüz bir yaklaşımdır ve hatta başarılı bir vuruşta bile çevrilmiş bir şey. Yine de korkunç çözümden yaşanan bu önceki enkarnasyonlar; Kızılötesi kamera için sadece 16 × 4 piksel. Öte yandan, MU termal kamerası, 160 × 120 piksel çözünürlüktedir. Bu 2500 $ Fluke IR kamera ile aynı çözünürlük. İndiegogo kampanyası bittikten sonra, MU kamera nihayetinde 325 dolara sunacak.

MU kameranın arkasındaki insanların bu maliyet noktasında bu kadar olağanüstü bir çözünürlükte nasıl bir termal görüntüleme yapmayı tam olarak nasıl bir kavramımız yok. Muhteşem haberler, Edigogo Run’ın bittikten sonra MU kamerayı kaynaklı olarak açık olacaktır. Bu dokümanları şimdi görmeyi severim, eğer sadece bin dolarlık kızılötesi sensörün 300 dolarlık bir cihaza nasıl sıkıştığını tam olarak bulmak için.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *