Motosikletler en iyi zamanlarda görmek zordur, bu nedenle bisikletçiler genellikle kendilerini mümkün olduğunca görülebilecek kadar görülebilir hale getirmek için endişelendirilir. [Josh], Ducati 749 için özelleştirilmiş bir kuyruk lambası oluşturarak bunu yapmak istedi.

Kuyruk lambası, ışığı yaymak için akrilik içine monte edilmiş, SMD LED’lerinin etrafına dayanır. İnşaat, bisikletin çizgilerini eşleştirmek için özelleştirilmiş PCB’ler ve iyice işlenmiş akrilik kullanarak güzeldir.

Dikkatli ışıklar giderken, daha parlak bir ışık gün içinde daha belirgin olacak, ancak diğer yol kullanıcılarını kör ederek geceleri görünürlüğünü engelleyebilirdi. Bu amaçla, [Josh], Kuyruk lambasını, ortam koşullarına bağlı olarak ışık seviyesini optimize etmek için çeşitli rutinler ile programlanabilecek bir sıcaklığa 45 etrafında inşa etti. Diğer bir özellik de, ışığın parlaklığının göze çarpma girişiminde yüksek frekansta darbeler olduğunu. Çok sayıda otomobil üreticisi benzer sistemlerle denenmiştir. Attiny, ışıkları I2C’nin üzerinde bir PCA9952 LED kontrol cihazından kontrol eder. Bu yonga bir kerede bir sürü LED’leri kontrol etmek için çok sayıda kanala sahiptir ve işi kolaylaştırır.

Genel olarak, bisiklete çok fütüristik bir kenar ödünç veren çok düzenli bir yapı. [Josh] ‘nin bu alandaki çalışmalarını daha önce de gördük – bir Suzuki GSX-R’deki bu şaşırtıcı enstrüman ekranı ile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *