Hackaday’ın Steve Evans’ın geçmesini öğrendiği müthiş hüzünledir. 2015 Hackaday Ödülü’nde Büyük Ödülü’ne layık görülen gözle kontrollü tekerlekli sandalye projesi olan gözetmeli tekerlekli sandalye projesinin yaratıcısından biriydi.

Steve’nin geçişi, Pazartesi günü bir proje güncellemesinde takım arkadaşı Cody Barnes tarafından paylaşıldı. Bir on yıldan fazla bir süredir Steve, motor nöron hastalığı (MND) ile yaşıyordu. Yavaş yavaş vücudunun işlevini kaybetti, ancak zihni boyunca bozulmadan kaldı. Mücadelelerine rağmen, zamanını daha iyi bir dünya yaratarak geçirmeyi tercih ettiğine ilham veriyoruz. Yukarıdaki, sandalyesinin kolunda görülen mavi 3B basılı eki olan bir gözetmeyen prototipi test edin.

Eyeyrivomatic, ALS / MND ile yaşayan insanların / MND ve çok sayıda durumlarda kullanılan insan tarafından kullanılan, sandalyenin fiziksel kontrollerini köprülenen elektrikli tekerlekli sandalyeler için bir donanım adaptörüdür. Proje açık donanım ve açık kaynaklı yazılımdır ve ekip, tasarımın imalat kolaylığı için tasarımı iyileştirmeye devam ederek ve hatta inşa edemeyenlerin kendilerine sahip olamayanların kendilerine sahip olamadığı için kitleri satmaya başlamaya başladıktan sonra erişim.

Ekip, gözetmeyen projeyle devam edecek. Steve’nin hikayesinden ilham alıyorsanız, şimdi yardım etmek için müthiş bir zamandır. Projeye katkıda bulunmak istiyorsanız Cody Barnes ile iletişime geçin. Steve ve ailesi için sevgi ve takdir, proje günlüğündeki yorum olarak bırakılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *