işe yaramaz makineler herhangi bir iş yapmayabilir ya da kendi başlarına herhangi bir şey üretmeyebilir, ancak müthiş bir öğrenme aracı olabilirler ve builder’ın sanatsal yeteneklerinin bir ifadesi olarak güzelce hazırlanmıştır. Ve büyük ve büyük, makineyi açmak için bir anahtardan ve makineyi buna cevap olarak geri çeken bir koldan oluşurlar. Vladimir farklı bir alım oldu ve bunun yerine bu büküm vazo işe yaramaz bir makineyi inşa etti.

İnşaat referansları Son zamanlarda gördüğümüz büküm vazolar – [Vladimir], çok zarif bir şekilde açıldılar ve kapatılmadıklarını ve inşa etmeye karar verdiler. Makinenin yararsız kısmı kaldırma mekanizmasıdır – bir servo, vazoyu kaldırmak için bir ip üzerinde bir mıknatıs kullanan bir kasnağı döndürür. Belirli bir noktaya ulaştıktan sonra, vazo damlaları ve mıknatıs tekrar yukarı kaldırmak için bir kez daha düşürülür.

İlk prototip, mıknatısı tekrar ne zaman bırakılacağını belirlemek için basit bir gecikme tabanlı zamanlama döngüsü kullandı, ancak zamanla, bu, vazo pozisyonu ile senkronizasyondan çıkacak ve mıknatıs vazoya takılamaz. İkinci versiyon için, [Vladimir], tek başına zamanlamaya çalışmak yerine, vazoun konumunu belirlemek için bir limit anahtarı kullanarak bir şeyleri geliştirdi. Makinenin çerçevesi ayrıca, kabloların ve servoların görüşten gizlenmesini sağlayan bakır boru kullanılarak yeniden oluşturuldu. Projenin ikinci revizyonu, Polonya’nın farklılıklarını gösterebilir – bunlar, bu gibi farklılıklar, daha sonra sadece tezgahta yaşayan dağınık bir proje için, şık bir ev ayarında bir mermi olarak ekrana daha uygun hale getirir.

Molanın altındaki projenin videosunu kontrol ettiğinizden emin olun. Daha basit bir işe yaramaz bir makine için bu yapıyı kontrol edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *