Robotik, 3B yazıcıların ve ayrıca CNC makinelerinin belirlenmesi, herhangi bir gölge ağacı robotiğinin türünü gösterir. Robotik bir kol ister misin? Zaten mevcut bir sürü stilleri var. ters çevrilmiş bir sarkaç gereksinimi? Her yarıyılda yüzlerce üst düzey projeler var. Bununla birlikte, çok azaltılmış olan bir tür aktüatör vardır. Doğrusal aktüatörler ‘yapımcı’ dostu değil, özelleştirilmiş bir lineer aktüatör oluşturmanın yanı sıra, acı çeken bir egzersizdir.

Alüminyum ekstrüzyon için bir kalıp
HackaDay Ödül girişi için, DeezMaker’daki millet, lineer aktüatörlerin belirtisini değiştiriyor. Neredeyse her türlü uzunluğa, güç, hız, motor veya inandığınız her türlü diğer özelliğin türüne tamamen özelleştirilebilen ‘Maker Kası’, “Maker Kası ‘ürettiler.

Maker kas için birkaç stil hedefi vardı. Modüler, özelleştirilebilir, düşük maliyetli olması ve T-Slot alüminyum ekstrüzyonu ile kullanmak için çok sayıda seçenek için mümkün olmasını sağlamak gerekir. Buna cevap tamamen ısmarlama bir alüminyum ekstrüzyondur. Temel olarak, motor bir ucunda monte edilir, aktüatörün kendisi diğerini çıkarır ve bu gadget’ı ekstrüzyonun kenarındaki t-slot izleri vasıtasıyla yükleyebilirsiniz. Bu ekstrüzyonun, CNC makinelerinde bu ekstrüzyonun kullanılması yerine, şaftları geri hareket ettirmek için yaratılmıştır.

Zaten, DeezMaker’ın bir çalışma prototipine de sahip olduğu gibi zaten bir Kickstarter Kampanyası’na geçti. Bu harika bir fikir, bu temiz ürünün ne için kullanılacağını görmek için sabırsızlanıyorum. Aşağıdaki eylemde yapıcı kas kütlesinin kısa bir demo videosunu inceleyebilirsiniz.

HackaDayPrize2017 şunlardır:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *