halojen ampulleri değiştirmek için oluşturulan LED ampulleri düzeltti. Yukarıdakilerden ayrıldığı gibi bir LED değiştirme için maliyet biraz ortaya çıktı. Bu, birkaç birim satın almak için [Jonathan Foote] sürdü ve birkaç hack denemek için onları parçalara ayıramazdı.

Çok sayıda ilginç bulduğumuz, bir Arduino tahtası ve bir fet ile çekildiği bir PWM tabanlı karartma hack. Ampuller, ışık fikstürünü besleyen 12V beslemeyle kısılabilir. Ancak, dimmer pozisyonunun ışık seviyesine olan ilişkisi doğrusal değildir ve [Jonathan] daha iyisini yapabileceğini düşündü. Seçeneği, LED’lere paralel olarak bir fet eklemektir. Etkinleştirildiğinde genellikle diodların etrafındaki akımı kaydırır, bir karartma ile sonuçlanır. Aşağıdaki video bunu eylemde göstermektedir. Yanıp sönen bir Cam Artifact olup olmadığını ya da gözünüzü de aldığını merak ediyoruz.

Ayrıca led ampulleri jelling üzerine gönderisini okumak için ilginizi çekebilir. Jeller, ışıklar (veya cam lensler) için renkli filtrelerdir. Tercih edilen rengini boyutlandırmak için indirir ve LED’ler ve lensler arasında ekler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *