[Dirk] bir sorun vardı: Zaten bir Ethernet kalkanı ile bir Arduino vardı, yaklaşan bir proje için wifi gerekli. Bir CAT5 kablosunu çalıştırmak, sorunun dışındaydı, hem de gerçek bir Arduino WiFi kalkanının çirkin bir şekilde pahalı. Ancak, etrafta yatan bir WiFi yönlendiricisi var ve sadece biraz kesimi olan mükemmel bir WiFi kalkanını yapacağına karar verdi.

Kullanılan yönlendirici [Dirk], üreticilerin parçalarının parçalarında keşfedilen tipik bir yönlendirici olan TL-WR702N’di. İlham verici bir şekilde, yönlendiricinin PCB’nin büyüklüğü, Arduino’nın pin başlıkları arasındaki alandan daha büyüktü. Yönlendiriciyi bir kalkanın içine çevirmek, sadece panelin kenarını puanlama ve mekanik mukavemet için birkaç pim üzerine yapıştırma konusudur.

Güç yanı sıra, zemin çizgileri, pim başlıkları ile yönlendiricinin yanı sıra yönlendirici arasında lehimlenirken, veriler Arduino’ya ve ayrıca kısa bir kabloyla Ethernet kalkanı ile geçer. Güzel görünmeyebilir, ancak bir tutam içinde çalışırsa şikayet edemeyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *