ile ilgili verileri okuma, herhangi bir hacker, temel bir araç eksik olduğunda, yeni bir tane inşa edeceğiniz gibi, yeni bir tane inşa edeceğiniz gibi! [Matt], ebeveynlerinin evindeki güç tüketimini ölçmeye çalışırken kendisini bulduğu pozisyon budur. Vericiyi evde güç ölçer için terk etti ve bu yüzden yapılacak rasyonel şey, bir Webcam ve Python komut dosyası kurmaktı.

Yararlı olduğu güç ölçer bir Geo Minim Elektrik Gücü Monitörü idi. Verileri doğrudan bu belirli sayaçtan çıkarmak için çok zor buldu, bu nedenle metre olan iletişim protokollerinden herhangi birine girmek yerine, bir kutuya bir web kamerası kurdu ve özel olarak yazılmış bir Python komut dosyası ile izledi. . Komut dosyası, sayacın özelliklerini görebilir ve ardından bilgisayara tüm ilgili verilerle rapor eder. [Matt] bu kodu kullanması için kimsenin proje sitesine koydu.

Bu, söz konusu sayacın iç çalışmalarına çok derinlemesini içermeyen müthiş bir geçici çözümdür. Her zaman kendi güç izleme sisteminizi oluşturabilir, eğer stilinizden daha fazlasıysa!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *