De-Lousing, bir tarımsal süreçtir. Dünyanın en büyük somon ihracatçısı – dünyanın en büyük somon ihracatçısı – parazitin gelişmesini sağlayan bir atmosfer olan Norveçliler tarafından çiftlenen sayısız sayısız somonu içeren önemli bir konu haline gelir. Sorunla başa çıkmak için, [Stingray Deniz Çözümleri] tarafından kurulan Stingray, günde on binlerce alımında bir lazerle bitleri yok edebilen özerk bir drondur.

2014 yılında Norveç’te tanıtıldı – 2016 yılında İskoçya’daki bazı alanların yanı sıra, Stingray, somon kaleminde, uyarı ve beklemede yüzüyor. Biten tanıma yazılımı uygulaması (bu terimi duyacağınıza asla inanmadıysa, HUH?) Video beslemesinde ikiden fazla ikiden fazla kare için bir parazit tespit ederse, anında bir 530 nanometre genişliğinde, 100 milisaniye edilmiş bir lazer nabzı ile anında yok eder. iki metre uzakta. Endişeye gitme – Somonun ölçekleri, zarar görmemesi için yeterli olmasına rağmen, haşere net bir şekilde kızartılır. Eylemde, bir uzay gemisinde bir nokta savunma lazerine benzer.

Kara tabanlı tarım, yabani otların yanı sıra, bu robotun Avustralya’da değerlendirilen olumsuz bitkilerin yanı sıra kendi konularına sahiptir.

[Bahşiş için teşekkürler, Douglas!]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *