ile OnePlus X’in kök salması OnePlus X, Kasım ayının en beklenen cihazı olmuştur ve şu anda piyasaya sürüldüğü için size köklendirme sürecini sunarız. Bu basit bir süreç. İhtiyacınız olan tek şey, cihazınızın dahili depolama alanındaki Supersu dosyası ve özel bir kurtarma yüklüdür. Supersu v2.56 indirilebilir olsa da, bu sürüm hatmi ROM’lar içindir ve deneyseldir. Cihaz Android 5.1.1 Lollipop ürün yazılımı üzerinde çalıştığından, kararlı v2.46 kolayca kök salması gerekir.

İşte cihaz için mevcut resmi olmayan TWRP kurtarma ile OnePlus X’inizi köklendirecek basit bir öğretici. Devam etmeden önce, TWRP’yi kurduğunuzdan emin olun. Bu özel kurtarma sayesinde, Supersu dosyasını yanıp sönmeniz gerekecek ve sisteme önyükleme yaptıktan sonra kökünüz olacak. Öyleyse öğretici ile başlayalım.

UYARI: Cihazınıza TWRP’yi köklendirir veya yüklerseniz garanti geçersiz olabilir. DroidViews olarak, cihazınıza herhangi bir zarardan sorumlu olmayacağız. Cihazınızı tuğla ederseniz sorumlu tutulmayacağız. Okuyucunun takdir yetkisi tavsiye edilir.

İndirme Bölümü
İndir | Supersu v2.46 (Dosya: Supersu-V2.46.zip)

Önkoşul

Bu kök kılavuzu yalnızca OnePlus X ile uyumludur. Başka bir cihazda denemeyin.

OnePlus X’inize TWRP kurtarma yüklediğinizden emin olun.

Cihazı algılamak ve Supersu dosyasını ona aktarmak için USB sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin.

Cihazınızı tamamen şarj edin.

TWRP ile OnePlus X nasıl köklenir

Supersu paketini indirme bölümünden indirin.

Şimdi zip dosyalarını cihazınızın dahili depolamasına aktarın. Zip dosyasını kolayca bulabileceğiniz yere yerleştirin.

Şimdi özel kurtarmaya (TWRP gibi) yeniden başlatın. TWRP’ye önyüklemek için, önce cihazınızı kapatın ve ardından aynı anda hacmi ve güç tuşlarını basılı tutun.

Bu isteğe bağlı olmasına rağmen, bir Nandroid yedeklemesi yapmanız önerilir. ROM’unuzu yedeklemek için TWRP’deki yedekleme seçeneğine dokunun ve tüm bölümleri seçin: sistem, veri, önyükleme, kurtarma, EFS ve uygun olduğu yerlerde kaydırın.

Şimdi TWRP ana menüsüne veya ana ekranına geri dönün ve yükleme seçeneğine dokunun. Supersu dosyasına gidin ve seçin.

Kuruluma devam etmek için onay düğmesini kaydırın.

Yüklendikten sonra sisteme yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra, OnePlus X’inizde kök erişiminin tadını çıkarabilirsiniz. Kök denetleyici uygulamasını kullanarak kökü doğrulayın.

[GooglePlay url = ””/]
TWRP’yi yükleyin:

OnePlus X’e TWRP nasıl kurulur [Resmi Olmayan Yapı]

Sorgular için aşağıda yorum yapın. Bizi sosyal platformlarda beğenip paylaşın. Diğer cihazlarla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, bize bildirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *