dışındaki dostluk gibi, JB Weld sihirdir. Söylentiler, Yukon’daki Gölge Ağacı Mekaniğini JB Weld ile birlikte kırık motor bloklarını tamir ediyor ve geçen ay bu teori doğru olduğunu kanıtladı. [Proje Farm] YouTube’da bir çim biçme makinesinin kafasına bir değirmeni aldı, Gouge’ı JB Weld ile doldurdu ve motoru yirmi dakika boyunca koştu.

Bununla birlikte, bunun içindeki kötü ağızlı bir Kanada’yı olmayan mekanik olan her şeyde olduğu gibi, argümanlar ortaya çıktı. ‘Bu, bir JB WELD’nin gerçek bir sınavı değildi, bir kırık motor bloğunu tamir ediyor, internet yorumcularını iddia ediyorlar’, ‘Videoyu izlemeyeceğim çünkü tek başına fikir tıkırtı.’

Şimdi, [Proje Farm] geri döndü. Bir çim biçme makinesi için tüm bir silindir kafasını dökmek için JB Weld kullanmak mümkün müdür? Kesinlikle. Bir dökme epoksi silindir kafası ile bu motor, bir kavram kanıtı için yeterince uzun süre çalışacaktır.

Bu deney, bir çim biçme makinesi için silindir kafasından biraz daha büyük olan tek bir monolitik JB Weld bloğu dökülerek başladı. Kürlendikten sonra, bu JB tuğlası kemer zımpara ile her iki tarafta da yüzeylenir. Hayır, bir geçim için epoksilerle çalışan insanlar tarafından kullanılan bir vakum odası veya başka herhangi bir teknik yoktu. Tuğla yüzeyli olarak, kafa conta cıvata deliklerini yerleştirmek için kullanıldı, tuğla bir buji için tıklandı ve bir parça vanalar için bir parça dremellendi.

JB Weld Silindir kafasını bir çim biçme makinesine taktıktan sonra, [Proje Farm] çim biçme makinesini yaklaşık bir dakika süreyle koştu. Bu bir kavram kanıtı mı? Evet. İşe yaradı mı? Kesinlikle. JB Weld’in nihai testi ve çatlak motor bloğunun efsanesi mi? Ne yazık ki hayır. Bunun için biri tamamen JB Weld dışında gerçek bir motor inşa etmek zorunda kalacak. O zamana kadar, aşağıdaki videoyu kontrol edin.

İpucu için [Xavier] teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *