Biri Bitcoin Miner veya tüccar mısınız, ancak duvar sokağının uyuşturucu yakıtlı günlükçeleri gibi döviz kurlarını kontrol etmek için zorunluluğun eksikliğini yok mu? Endişelenme – sen de evini ya da ofisinizi bir Bitcoin fiyat ticareti ile süsleyebilirsiniz! Gönderi İtalyanca’da ama buraya çevrilmiş bir sürümü okuyabilirsiniz.

Yeterince basit bir yapıdır – ESP8266’ya sahip bir Arduino uyumlu tahta, HD44780 uyumlu bir LCD ile bağlanmıştır. Daha sonra Bitcoin fiyatını web’den kazıma ve LCD’de görüntüleme kolay bir meselesidir. Tüm yapımcı zımbalarının bir kombinasyonu, raf dışı kütüphanelerle birlikte bağlı – hızlı ve işe yarıyor.

[ED: OH BOO! LCD’nin görüntüleri photoshopped edildi. Lütfen bir sonraki paragrafı dikkate almayın.]

Yapı ekstra iyi yapan şey, LCD’deki özelleştirilmiş karakterlerin kullanımıdır. HD44780 karakter bazlı bir ekrandır ve bu proje her biri on altı karakterden oluşan iki satırlı bir ekran kullanıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, tek bir numara oluşturmak için ekranda birkaç “karakter” kullanan ekranda özelleştirilmiş bir karakter kümesi uygulanmıştır. Rakamlar çok daha büyük olduğu için, ekranı bir mesafeden çok daha okunaklı hale getirmenin müthiş bir yoludur ve Bitcoin logosu da sadık bir şekilde yeniden yaratılmıştır. Bunun gibi bir proje belirleyebilecek küçük dokunuşlar. Bunu diğer finansal piyasa bilgilerini görüntülemek ve iyi bir davada bitirmek için genişletilmiş olduğunu görmek isteriz.

Bitcoin ile gerçekte ne yapabileceğinizi merak ediyorsanız, bu Robotik Darknet Shisper’in istismarlarını inceleyin. Oh, ve Microsoft onları da alacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *