Modüler bilge telefonlar hakkındaki tüm konuşmaları aklınızda bulundurun mu? İnanılmazlardı! Telefonunuzu yükseltmek yerine, parçaları biraz daha basit bir bilgisayar gibi yükseltin. Peki, modüler telefonların öldüğü görülüyor (video, aşağıda gömülü), büyük bir büyük telefon üreticileri bandwagon’a atlıyordu. GOOGLE bile, daha sonra iptal edilen Google ARA ile birlikte kuruldu. LG G5’i serbest bıraktı, ancak iyi dedi. Motorola’dan Moto Z, aynı ilgi eksikliğinden başka bir deneyime benziyordu. Buzz, bu modüler telefonların fikri duyurulduğu ve insanların olasılıklardan gerçekten çıkıldığı zaman vardı. Ne yanlış gitti?

Bir başlamak için insanlar telefonlarının, kameralar, GPS, WiFi, yüksek kapasiteli piller veya yüksek çözünürlüklü ekranlar olsun, halihazırda gemide ne olursa olsun olmasını bekler. Tüketiciler bu şeylerin standart olarak bulmasını bekler. Piyasadaki diğer telefonların bu şeyleri zaten sahip olduğunda neden bir modül almanın yanı sıra dışarı çıktılar?

Tabii ki, ek yüksek sesle hoparlörler veya belki bir projektör gibi harika modüllerin yanı sıra, bu ürünlere olan talep küçüktü. Bunun yanı sıra, bu ekstralar zaten ayrı aksesuarlar olarak bir cihaza kilitlenmemiş olarak sunulduğundan, başlangıçtan itibaren bir marş olmuştur.

Bireysel çalışmalarımızı yaptığımızda. Keşfettiğimiz şeylerin çoğu, çoğu bireyin temel fonksiyonların modülerleştirilmesine önem vermemesidir. Hepsinin orada olmalarını, her zaman işe yaramasını beklerler. – Kurşun Mühendis İş Ara

Bu telefonların hockingliği, en azını belirtmek için büyüleyici olurdu, ana akıma geldiler. Halka açık gibi görünüyor ki, daha iyi pürüzsüz alüminyum telefonlar, başka bir şeyden daha fazla bir durum işareti olarak ele geçirdiler. Modüler telefonların güç / veri raylarını ve ayrıca modüller için mıknatıslara uyması için daha hacimli olmak zorundadır, böylece cebinde kaybederler. Yine de, kavramın gelecekte tekrar gözden geçirilmesini umuyoruz.

Modüler bir bilge telefon alır mısın? Daha büyük ya da daha pahalı olsa bile? Bu gerçekten neden başarısız oldukları?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *