[Michael], bu eski organı seviyor, ancak son zamanlarda orijinal işlevselliğini değiştirmeden MIDI eklemenin mümkün olup olmadığını merak etti. Biraz araştırma çalışmasıyla, biraz zor işten çok daha fazlası, hedefini başardı.

Bu gibi yüksek kaliteli bir donanım parçası üzerinde çalışmakla ilgili harika bir şey, tam olarak nasıl çalıştıkları ile ilgili olarak keşfedebileceğiniz kaynaklardır (bahis oynadığınız tam olarak nasıl tamir edersin, kırıldıklarında tam olarak nasıl çalışırsınız). [Michael] Devre kartlarında ve tam olarak nasıl çalıştıkları konusunda birçok bilgi içeren bir web sitesini keşfetti. Bundan, sırların basıldığı seri veri akışı olan birkaç cips bulabildi. Bingo!

Bir keresinde üç sinyalini buldukunda, onları MIDI protokolüne eşitlemek için bir tahta geliştirdikten sonra. Devresi bir Attiny2313 etrafına dayanıyor. Gelen sinyalleri ihtiyaç duyulan 5V seviyelerine dönüştüren bir tampon çipine ek olarak bir astar voltaj regülatörü devresi tarafından desteklenir. Evi kazınmış tahtası temiz ve iyi monte edilmiş, yanı sıra, atlamadan sonra klipte işin başarısı duyulabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *