PCB’ler için küçük, tezgahtoplu bir CNC cihazı arıyorsanız, yanı sıra hafif frezeleme çirkin ürkütücü sherline CNC cihazı mükemmel bir seçimdir. Bununla ilgili bir sorun var, ancak normalde, Sherline CNC denetleyicisi paralel bağlantı noktasından geçer. Birçoğumuz hala otururken bir Windows 98 bastlestor geçirirken, [David] yok. Bunun yerine, bu küçük CNC’yi çağdaş bir bilgisayarla kullanılabilir bir şeye dönüştürmek için bir USB dongle’u geliştirdi.

İlk önce, donanım. Bu gelişmenin çekirdeği, PIC18F2455 mikrodenetleyicinin etrafında bulunan RT-Step Dongle’dur. Bir çıplak parça ile, bu çip, USB’yi gerçek zamanlı kontrol için paralel bir bağlantı noktasına dönüştürür. Hızlı – en azından antik dizüstü bilgisayarlardaki paralel liman kadar hızlı, etrafta oturduk ve sherline için CNC denetleyici kutusuna en iyi fişler.

Yazılım uygulaması, bunun gerçekten parıldadığı yerdir. Bu dongle yönetmek için kullanılan uygulama, Nice, Portable Python’da yazılan EMC / LinuxCNC işinin bir hackdir. Bu uygulama adım darbelerini üretir, ancak zamanlama dongle tarafından korunur; Gerçek zamanlı çekirdek gerekmez.

Bir masaüstü CNC cihazı, ahşap, pirinç ve alüminyum üretilen bir masaüstü CNC cihazı için kullanılabilir bir seçenek bulunmaktadır. Threadmill, yanı sıra, Carvey’in de görev için çok daha fazlasıdır. Yine de, oldukça ucuz bir şey için, Sherline’ın iyi saygılı olduğu gibi, bu bit dongle ile birlikte, çağdaş bir bilgisayarla gerçekten kullanabilirsiniz. Aşağıdaki demo videosunu kontrol edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *