[Bill Porter] bir proje üzerinde çalışıyor, genellikle kendi NMEA geleneksel iletişim protokollerini elinizde uyacak şekilde yazdığını söylüyor. Sorun gidermeyi kolaylaştırırken, özel protokollerinin hem işlemci zamanını hem de bant genişliğinde israf olduğunu itiraf ediyor. Öte yandan ikili iletişim daha verimlidir, ancak yönetmek biraz daha zordur.

Ortak kullanıcı için işleri kolaylaştırmak için, iki Arduino panosu arasında paketlenmiş seri iletişimi soyutlayan EasyTransfer adlı bir kütüphane yazdı. İşlem oldukça basittir – hepsi yapmak zorunda, her iki Arduino panolarında da bir veri yapısını tanımlamaktır, böylece telin üzerine ne tür bir veri geldiğini bilmek ve EasyTransfer geri kalanını işler. Bu, kullanıcıların iletişim protokolleri veya iletim hataları hakkında daha az endişelenmelerini ve bunun yerine projelerine odaklanmalarını sağlar.

Bir proje üzerinde çalışıyorsanız ve bir çift Arduinos’u konuşmanın kolay bir yolunu aramak, sitesine göre sallayın ve kütüphaneyi kapmak. Çok daha kolay olmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *