Sorununun bir alarm sistemine sahip olması ile ilgili bir kısmının, arazi hattı telefon servisine güvenmesidir. Bazıları bu pratikten uzaklaşıyorlar, ancak alarm sistemi ücretlerine ek olarak her ay Ma Bell’e gönderilecek bir çek gerektiren çok sayıda eski sistem var. Bu antika sistemleri gibi, [JGYATES], jeneratörle birlikte sadece bir hücre ağına bir link ile izlenebildiği gibi benzer bir soruna sahipti. Artık her evde bir ahududu pi var, ancak [JGYATES] telefon şirketine bakmayan bir jeneratör monitörü var.

Donanım Kurulumu, jeneratörün denetleyicisinden (bu durumda bir jenerac evrim denetleyicisi), bir Ahududu Pi 3. üzerindeki seri iletişim pimlerinden iletişim hatlarını bağlamaktan çok daha fazladır. [JGYATES], Python’daki çalışmaların çoğunu yaptı. Ve kodu, bu jeneratörün neredeyse her yönünü izleyebilir ve WiFi veya Ethernet’in üzerinde rapor verebilir ve ayrıca jeneratör ayarlarını internet bağlantısı olan her yerden kontrol eder.

Bu özel denetleyici ile bir jeneratörünüz olmasa bile, herhangi bir türün bir monitörünü bir arazi hattı veya hücre ağ bağlantısı gerektirmeyen bir dosyaya dönüştürmek için iyi bir rehber olacaktır. Bu amaçla, LAN üzerindeki verileri bildirmek için basit, eski, analog ev cihazlarını bile dönüştüren birçok proje olmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *