, robot benzeri pilotlu tanklara sahip olan robot benzeri pilotlu tankları, hareket yönünden bağımsız olarak, [Florian] gerçekleştiğini fark etti. Fikir insanlara sezgisel, bir VR oyunda uygulamak zorluklar vardı. Kısacası, vücut hareketi algıladığında, ancak momentumun yanı sıra beklenen ivmeyi hissetmez, hareket hastalığı sonuçlanabilir. Önümüzdeki hareketlerin ayrı ayrı modifikasyonların bir kokpit görünümü konuyu daha da kötüleştirir.

Bunu ele almak için, [Florian], makinenin “kalçalarını” döndürmeyi temsil etmek için döner bir sandalyeyi kullanmak istedi. Bu, seyahat yönünü yönetir ve yardımcı fiziksel geribildirim teklifi sunar. Zaten cebinde bir tane olduğunu fark ettiğinde sandalye için bir donanım kodlayıcısını düşünüyordu: iPhone.

Akıllı telefonun konumlandırma API’sine erişen bir HTML sayfası yaparak, telefonun birliğindeki bir web setterinin oyununa konumunu göndermek için hiçbir uygulama kurulumuna gerek yok. Fiziksel olarak sandalyesini yönlendirmek için yanı sıra, seyahat yönünden ayrı olarak, VR kulaklığını kullanarak etrafa bakmak tamamen ücretsizdir. Kendin için denemek ister misin? [Florian] ‘ın Github deposundan alın.

Bununla birlikte, bir video aşağıda gömülüdür, ancak detayları düşünüyorsanız, [Florian] ‘ın bir VR Mech Cockpit’teki hareket hastalığından kaçınmanın yanı sıra, [Florian]’ ın içgörülerin özetini de belirlediğinizden emin olun.

Bu iş, VR ortamına fiziksel bir yönü birleştirir, ancak diğer yönde de temiz bir iş gerçekleştirilir; Sabit bisikletinizi bir VR kulaklıkla ve Google Sokak Görünümü Verileri ile BAŞLATMAK?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *