Bir kez daha başka bir büyük hacker kaybını bildirmek için üzgünüz. Patrick Joyce, Als / MND ile on yıllık bir mücadeleden sonra uzaklaştı. Patrick, 2015 Hackaday Ödülü’nden Büyük Ödülü Kazanan Donanım olan Vedriveomatic’in takım kaptanıydı. Patrick’in kaybı Pazartesi günü Patrick’in takım arkadaşı, Steve Evans’ın ölümüyle ilgili olarak kelime aldıktan sonra hızla geliyor.

Mücadelelerin hayatının son yıllarında karşılaşmasına rağmen, üretken bir donanım hacker oldu. O ve ekibi, elektrik tekerlekli sandalyelerinin, sandalyeleri kendilerini değiştirmeden (genellikle kullanıcının sahip olmadığı) değiştirmeden göz bakışları yazılımı ile kontrol edilmesine izin veren bir sistem oluşturmak için 2015 yılında Hackaday Ödülü’nü kazandı. Fakat 2016 Hackaday Ödülü’nün Yardımcı Teknolojileri Mücadelesinde de finalistti. Raimi’nin kol projesi, çocukları için biyonik silahlar yaratma hedefini belirledi – herkesin taahhüt edilmesi için asil ve layık bir zorluk. Patrick’in profil sayfasını inceleyin ve ayrıca açık kaynaklı bir kafa faresi (göz bakışları kontrollerine alternatif) ve kendi kulaklığını çıkarmasına izin veren bir kulaklık robotu yaptığını göreceksiniz.

Ondan önce verilen fiziksel sınırlamaları göz önünde bulundurarak çalışmalarında ne elde ettiğini fantastik buluyorum. Patrick, fare kontrolü için bir joystick ile kullandığı bir elin kullanımını sınırlandırdı. Yazma, göz bakışları kullanılarak yapıldı. Yine de bir dizi olağanüstü kreasyon tasarımı ve kağıt tasarlamayı başardı. Bu ilham verici.

Bu kaybı topluluğumuza yansıtın, ancak işlerinin yaşadığı gerçeğinde rahatlayın. Cody Barnes, gözetmeden yazılım geliştiricisi, proje üzerinde çalışmaya devam etmeyi planlıyor. Eğer bu açık kaynaklı yardım teknolojisinin, ihtiyaç duyan çok daha fazla insana uygun hale getirilmesine yardımcı oluyorsanız, şimdi Cody’ye özel bir mesaj göndermek için çok daha iyi bir zamandır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *