AH, Fotoğraf vs. AVR, hiç bitmeyen elektronik tarz üstünlük savaşı. Bazı insanlar Atmel’in AVR mikrodenetleyicileri tarafından yemin ederken, diğerleri yanlış. [Majenko] Mikroçip’in fotoğraf kampında sıkıca dikilir, bu yüzden MicroChip’in MicroChip’in Mikrodenetleyicilerinin Fotoğraf Hanesi’ne karşı Atmel’in AVR’sinin büyük bir karşılaştırması yaptı. Sonuçlar o kadar şaşırtıcı değil; Fotoğraf mikrodenetleyicileri, hiçbir hobinin kullanmadığından hiçbir hobinin kullanmadığı daha iyi bir ürün olarak ortaya çıkıyor.

ATMEL’in yanı sıra AVR mikrodenetleyicileri serileri, son birkaç yılda hobi pazarında popülaritede büyük bir artış gördü, Arduino ve diğer AVR destekli Dev Kurulları sayesinde soru yok. Bu, mikroçip olarak değil, fotoğrafın limon ışığında zamanlarını görmedi; Microchip’in son derece belirgin olduğu takılan kitler de dahil olmak üzere radyo kulübesinde elektronik unsurları gerçekten alabileceğiniz bir zaman vardı.

ATMEL AVR ATMEGA328P’nin yeteneklerini aştıktan sonra, aynı şekilde donanımlı mikroçipin PIC PIC18F25K80 yanı sıra Ti’nin MSP430G2533, [Majenko], AVR, AVR’nin bazı son derece önemli kategorilerde bulunmadıklarını keşfetti. AVR, düşük çözünürlüklü bir ADC, daha az sayıda PWM pins, daha az 16 bit zamanlayıcı, yaklaşık 0,75 dolara mal olur.

Programın [MAJENKO] ‘nin analizi bir AVR üzerinden bir fotoğraf seçmenin maddi olmayan duran varlıkları dikkate almıyor. Arduino’nun AVR’nin benimsenmesi sayesinde, çok fazla sayıda kod var, çok daha fazla kod var. Fotoğraf için ilerleme araçları, AVR eşdeğerlerinden çok daha pahalıdır; Bir Pickit2 yaklaşık 50 $ çalışırken AVR ISP programcıları, cep değişimi için hemen hemen her yerde keşfedilebilir.

Bu tembel bir pazar günü, öyleyse, yorumlarda önerilerin yanı sıra devam edebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *