[Henrik], soğuk bir savaş çağı Geiger tüpüne dayanan güzel bir küçük geiger sayacı kurulu ortaya çıktı.

Aynı hatlar boyunca diğer projelerle aynı şekilde çalışır. Gerekirse, tüp yüksek voltajın doğru çalışmasını istediğinden, gerekirse piller üzerinde çalışır. Mola sonrası videonun yanı sıra, bir bilgisayara USB üzerinden bağlandığında bir terminal penceresine okumayı bıraktığını gösterir.

Ama gözümüzü gerçekten yakaladı, test için kullandığı radyoaktif kaynak malzemedir. Elinde bir şey olmadığı için bir şeyler sipariş etmek zorunda kaldı, yanı sıra bir akşam yemeği tabağından birkaç parçaya gitmeyi başardı. Hassas bir radyoaktif yemek tabağı ve daha önce muhtemelen duyduğunuz bir marka. Kırmızı fiesta eşya açıkçası radyoaktif olarak kullanılır. İntro’da Wikipedia makalesine bile bahsetti. Git figür!

Fark ettiğimiz başka bir şey, [Henrik’in] multimetresini bir breadboard ile arayüzlenme yöntemi oldu. Proje fotoğraflarından biri, ucu etrafına sarılmış ince tel ile probu gösterir. Bunun breadboard’a takılmasını kolaylaştırmak olduğunu varsayıyoruz.

Bu küçük rakımı ana projeden uzak durmasına rağmen, onun yapısı hakkında öğrenmenin tadını çıkardık. Bunların yanı sıra, onu kırmadıktan sonra klipten çıkardığını görebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *