, Blackbelt 3D yazıcı Kickstarter’da tanıtıldı. Blackbelt 3D yazıcıyı, Kickstarter’daki her türlü diğer 3D yazıcıdan farklı kılan nedir? Bu yazıcı sınırsız bir gelişme hacmine sahiptir. Sürekli üretim için geliştirilmiştir. Yeterli bir filament makarnaya sahip olduğunuz sürece, bu yazıcı arasında herhangi bir aksama süresi olmadan plastik parçalar oluşturmaya devam edecektir. Blackbelt gerçekten şaşırtıcı ve yenilikçi bir makinedir. Evet, biraz pahalı, ancak üretimin yanı sıra üretimin yanı sıra, garajında ​​tıngıran bir adam değil.

Ancak, Blackbelt 3D sitesi, 3B yazıcı mahallesini bir kargaşaya gönderen iki kelime içerir. ‘Patent Beklemede’, mahallede, 2010 yılının muhteşem 3D yazıcıdaki fantastik 3D yazıcıdaki ilk nakliyecilerden gelen birkaç kötü kararın yanı sıra, piyasanın tarihini ve 2010’daki ilk nakliyecilerden birkaç kötü kararını görmemeniz. Sabit üretim için yeni değil; Geçen bir Mart ayında Midwest Reprap Festivali’nde gördük. Bu nedenle soru, yaklaşmakta olan blackbelt patentlerinin karşılandığı, önceki teknik olanın yanı sıra, bu ustaca teknikleri kullanan açık kaynaklı bir yazıcı geliştirmek mümkün müdür?

Makerbot’un otomatik olarak gelişmesi. Açık kaynaklı donanım olarak sunulduğunda, otomatik gelişme plakası makerbot literatüründen, patentli ve açıkça unutulmuş. [Makerbot CC-by]
Otomatik geliştirme platformunun dersleri

Blackbelt yazıcısı hakkındaki sorular, geçen ay yumuşak tanıttıktan kısa bir süre sonra ortaya çıktı. Basitçe, ikinci yazıcı, sınırsız bir gelişme hacminde sabit üretimi mümkün kılmak için yatırılmış bir baskı uçağının yanı sıra eğimli bir baskı uçağının yanı sıra bir konveyör kullanan birkaç ay içinde gösterilmiştir.

Bu tarzın ilk bu kamu uygulaması hızlı 2016’daydı ve Mart ayında Midwest Reprap Festivali’nde, [Bill Steele] ‘nın bir ürünü. [Steele] bir ürün yayınlamıyordu, bu sadece makerbot için mekatronik bir orta parmak olarak başlayan bir konseptin doruğunu ve otomatik gelişme platformu (ABP).

ABP, salata günlerinde yapımlarında, O-Matic’in parçaları üretmek için yapımında yapımında üretildiği gibi oldukça akıllıydı. Ne yazık ki, APB Makerbot tarafından patentlendi, ABP’ye yapılan tüm referanslar makerbot sahasından çıkarıldı ve açık kaynaklı bir konveyör tabanlı üretim cihazındaki tüm gelişmeler durdu.

Kısacası, 3D yazıcı mahallesi daha önce böyle bir şey gördü. İlk olarak, mahalle yazıcıları daha iyi yapan ustaca bir gadget üretir, sonra bir patent verilir. İşletmenin patentini tutarak başarısından bağımsız olarak, bu tür bir gadget’taki açık ilerlemeyi durdurur ve patentin süresi doluncaya kadar on yıl sonra ayrılırız. Bu daha önce meydana geldi, yanı sıra tekrar ortaya çıkacak.

Önceki teknikten önceki teknikte

[Bill Steele] ilk önce adsız sınırsız bir hacim yazıcısını Hızlı 2016’da ve 2017 yılının Mart ayında Midwest Reprap kutlamasında olduğu gibi gösterdi. Ancak, [Andreas Bastian] Autodesk’in (Andreas Bastian] yıllarca benzer bir gadget üzerinde çalışıyordu. . LUM yazıcı, [Steele] tarafından gösterildiği gibi aynı cihazın verimli bir şekilde olduğu; Eğik bir XY ekstrüzyon uçağı üzerinde bir konveyör bant yatağı, sınırsız uzunluk baskılarını sağlar. Bu yazıcının çalıştığının yanı sıra, lum yazıcısı tam kapasitesinde asla kullanılmadığında – birçok sunum son derece uzun tek katmanlı panellerdir – aynı yazıcının verimli bir şekilde.

Blackbelt patent

Blackbelt 3D hala patent beklemededir, yanı sıra bu patentler tarafından bildirilen şeyin herhangi bir kavramımız yok. Bununla birlikte, Blackbelt, sadece “kayış malzemesi, ekstrüzyon düzlemi için ayarlanabilir bir açı, ayrıca G-Code manipülasyonu” iddialarını paylaşmak için yeterli değildi. Sınırsız gelişme birimi yazıcının açık kaynaklı bir uygulayıcısı için, başka ne olursa olsun.

Reprap topluluğuna açık bir zorluk

Blackbelt Patent, bir değişken eğik yatağı, kayış malzemesinin yanı sıra, G kodunu dönüştürmek için bir tekniğin yanı sıra, herhangi bir dilimleyici türü bu yazıcıyı kullanabilmesine rağmen, açık bir kaynak, sonsuz hacimli bir yazıcı anlamına gelmez söz konusu değil. Yapması gereken tek şey sadece izin veren bir lisansla geliştirmek.

Bir G kodu kaydırıcısının ürünü. Wjsteele’den.
Bu, tüm 3D baskı topluluğuna zorluk çekiyor. Baskı düzlemine 45 dereceye kadar yatırılan bir yatak kullanan bir yazıcı stili ile gelin ve uygun bir kayış malzemesini keşfedin. Yararlar muazzam olacaktır. Başlamanıza başlamak için, [Bill Steele] ‘nin MRRF’i KAPTON’un yanı sıra KAPTON’u kullanır. Bunun üzerine biraz araştırma çalışması yaptım, hem de olağandışı bir kemer malzemesinin kaynağı olabileceğinden şüpheleniyorum: Her Holiday Inn’deki gözleme robotları UTI’yi ortaya çıkardıBir 3D yazıcı için sadece en iyi boyut olan Teflon kaplı bir silikon kayışı lize. Bu gözleme robotlarının üreticisi, kayışlara yedek parça olarak sunar.

Kemer malzemesinin yanı sıra, eğik bir yatak 3D yazıcı üretmek için gereken tek teknoloji ürünü bir G kodu manipülatörüdür. Bu tür bir yazıcı için, farklı bir dilimleme tekniği gerekli değildir; Blackbelt Patent, RAW G-Kodunu manipüle eden ‘çözgü motorunu’ açıklayacaktır. Neyse ki bizim için, [Steele] kendi G-Code Shifter’ı yükledi. Eğik bir yatak yazıcısı için G-Code sorunu çözülür ve açık kaynağıdır.

Gerçekten, açık kaynaklı bir 3D yazıcı için gereken tek şey, bir tasarımın yanı sıra bir yatak malzemesidir. Tabii ki, tek bir ruloda 5 kg filamentten çok daha fazla satın almak aynı şekilde bir sorun olacaktır, ancak eğer en önemli konu ise hepimiz harika bir yerdeyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *